1 MİLYON LİRALIK HİBE DESTEĞİ

 
Kaymakamlığımız koordinasyonunda, Belediyemiz ve Sınırlı Sorumlu Durakhan Anneleri Kadın Girişimi Üretimi ve İşletmesi Kooperatifi ortaklığı ile hazırlanan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından değerlendirilen, SOGEP kapsamındaki "Doğallığın Kadın Eliyle Buluştuğu Nokta Durakhan Projesi' onaylanmıştır.
 
Bir Nazan Güneş Akkaya ve Ebubekir Yeşiloğlu dahil 5 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir
Proje kapsamında bu ay içinde gerekli imzalar atılarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ve KUZKA üzerinden 980 bin TL hibe desteği alınacaktır. Yaklaşık 1 milyon 100 TL bütçeli projemize yüzde 90 hibe ile çıkan destekle İlçemizdeki DURAKHAN ANNELERİ kooperatifimiz üzerinden kadın istihdamı oluşturmayı hedeflemektedir.
Bu kapsamda; “Durağan’ımızda doğal olarak yetişen ve teşvik etmeye çalıştığımız ZEYTİN üretimine dayalı sıvı yağ, sıvı sabun, bitki çayı vb. ürünler, yine İlçe ekonomimizde önemli yer tutan ÇELTİK ve buna dayalı pirinç patlağı gibi daha üst segment ürünler ile yöresel ünlü mamüller, reçel, tarhana tarzı ürünlerin de üretimi ve paketlemesi yapılarak marka tescilli olarak DURAKHAN ANNELERİ adı ve markasıyla satış ve tanıtımı yapılacaktır.”
Bu süre zarfında projemizin yazım ve yürütüm ekibinde yer alarak büyük bir özveri ve başarı hikayesi ortaya koyan Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Serkan ARSLAN’a, Sınıf Öğretmeni Cihan ANASIZ’a, Belediye Başkan Yardımcımız Ebubekir YEŞİLOĞLU’na, Durakhan Anneleri Kadın Kooperatifi başkanımız Nazan AKKAYA’ya, Belediye Başkanımız Ahmet KILIÇASLAN’a ve İlçe Kaymakamımız Ahmet TOZLU’ya teşekkür ederiz.
Ayrıca Belediyemizin de paydaş olarak yer aldığı bu projeyle ilgili olarak bugüne kadar bizlerden desteğini esirgemeyen KUZKA Genel Sekreteri Sayın Dr. Serkan GENÇ, Ajans çalışanı tüm uzmanlarımıza, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na, Milletvekilimiz Sayın Dr. Nazım MAVİŞ’e ve Ak Parti İl Başkanımız Sayın Uğur GİRESUN’a İlçemiz adına teşekkürü bir borç biliriz.
İlçemize
Hayırlı olsun
© 2017 Durağan Belediye Başkanlığı

Please publish modules in offcanvas position.